Kdo jsem

Jmenuji se Zuzana Škvrnová. Fotografování je má vášeň i radost, v níž se snažím co nejvíce rozvíjet.
Soustředím se na portréty, líbí se mi křehkost miminek a radost dětí. Zamilovala jsem si boudoir, ženské intimní portréty.
Fascinuje mě makro a detaily, jež běžně oko přehlíží, a to především v přírodě.

(Pro) koho fotím

 • Nejčastěji fotografuju malé děti a miminka. S dětmi ráda vyrážím do přírody, na louku, okraj lesa nebo na hřiště. Na nich mě baví jejich živelnost,  hravost a chuť dovádět, což děti velmi rychle uvítají, a uvolněná atmosféra, kterou si za chvíli vytvoříme.
  Za miminky krátce po narození mohu i dojet do jejich domova, aby byla klidná ve svém prostředí.
  Ráda fotím i nastávající maminky, protože těhotenství mi připadá jako překrásné období. Sama jsem takové prožila. A mohu tedy posoudit, jak se žena asi cítí a co při takovém focení potřebuje.
   
 • Velmi jsem si zamilovala boudoir styl /čti budoár/, portréty žen. Ráda ženě dopřeju pocit, že je ten den nejkrásnější, sluší jí to za všech okolností a já jsem tam jen pro ni. Aby to bylo dokonalé, přichází i vizážistka, která ženu nalíčí a upraví účes.
  Setkávám se s tím, že se málokterá žena cítí sebevědomě a krásně, a proto jsem tady já, abych Vám ukázala, že taková jste :-)
   
 • Má třetí oblíbená oblast je makro a detaily. Ráda hledám kolem sebe obyčejné věci nebo kousky přírody, které pod "blízkým okem" odhalí abstraktní obrazy a zajímavé scény. Obrazy vynikají jako velké tisky na zdech bytu - např. harmonické zenové kameny nebo jemné detaily květin, rostlin, ovoce, abstraktní barevné obrazy.

 

Co jsem se naučila

Hradecké kurzy fotografie - portrét, HDR technika - dynamický rozsah fotografie, noční fotografie, Adobe Photoshop, RAW formát, tvorba souboru fotografií, veřejná výstava.
Setkání fotografů - Robert Vano - fotografování portrétu, Jan Šibík - fotoreportáž světových událostí, Aleš Radikovský - světla v atelieru.
Fotografie a animace - výtvarná fotografie, práce se světly, kreativní tvorba, abstrakce, portrét, animace z fotografií nebo kresby, portrét.
Kurz makrofotografie - technika a náměty makro, detaily.
Základní kurz fotografování - teorie a technika fotografie, portrét, zachycení pohybu různými technikami, architektura.
Marketing pro fotografy - prezentace, reklama, komunikace, internet, sociální sítě.
Využití sociální sítě Facebook pro komunikaci s veřejností - osobní a firemní profil, obsah, reklama, události, propagační kampaně.
Time a stress management
Komunikace a asertivita
- komunikační dovednosti.
Moudré podnikání žen - dovednosti v podnikání.
Řízení vlastní kariéry

 

Napsali o mně

Hradecký deník, 8. 10. 2015 - reportáž z vernisáže
https://www.cernobilekouzlo.cz/news/napsali-o-mne-hradecky-denik-8-10-2015/

 

Kde jsem (se) vystavovala